Zalety współpracy z firmą tłumaczeniową

Aktualności | | |
jeune-femme-poste-de-travail

Mimo, że na pierwszy rzut oka współpraca z freelancerem może wydawać się łatwiejsza i tańsza, to jednak nie da się jej porównać z wysoką jakością i kompleksowością usług biura tłumaczeń. Dlatego dziś przedstawiamy zalety współpracy z profesjonalną firmą tłumaczeniową.

Kompleksowe podejście

Głównym argumentem przemawiającym za wyższością biur tłumaczeń nad freelancerami jest kompleksowość świadczonych usług. Współpraca z jedna osobą sprawdzi się wyłącznie w przypadku prostych, niewielkich projektów. Kiedy natomiast w grę wchodzą działania długoterminowe, wymagające nie tylko przekładu, ale też uwzględniania celów i strategii klienta, to podołać temu zdoła wyłącznie profesjonalna firma. Dostęp do szeregu specjalistów tworzących zgrany zespół pozwala na dokonanie nie tylko samego przekładu, ale też wdrożenia edycji i korekty tekstu. Biuro tłumaczeń sprawdzi się także w przypadku specjalistycznych branż. Tam nie wystarczy bowiem wyłącznie przetłumaczyć tekst, ale trzeba też mieć pojęcie, o czym się pisze. A w biurach tłumaczeniowych najczęściej zatrudnieni są specjaliści specjalizujący się w konkretnych tematach. Trudno tego oczekiwać od pojedynczej osoby.

Szybsza realizacja

Współpraca z profesjonalną firmą z pewnością przyspiesza realizację poszczególnych projektów. Wykonaniem zlecenia zajmuje się bowiem szereg osób, co eliminuje wystąpienie czynników losowych, takich jak choroba czy urlop. Ponadto duża część biur tłumaczeniowych oferuje dodatkowe usługi takie jak projekt graficzny do tekstu, przygotowanie treści do druku czy kompletne wsparcie techniczne. Obsługa wszystkich tych elementów znacznie skraca czas pracy nad projektem i umożliwia kompletą obróbkę tekstu w jednym miejscu, co również wiąże się z niższymi kosztami końcowymi.

Project manager

W biurach tłumaczeń zazwyczaj istnieje funkcja projekt managera, który koordynuje wszelkie działania związane ze zleceniem. Nie tylko uzgadnia wszelkie szczegóły jego realizacji z klientem, ale też rozdysponowuje zadania między członków zespołu, rozwiązuje pojawiające się trudności i dokłada wszelkich starań, by zlecenie było zrealizowane jak najszybciej i cechowało się najwyższą, możliwą jakością.

Tańsza współpraca długoterminowa

Jeśli wiemy, że w przyszłości będziemy potrzebowali wielu różnych tłumaczeń, warto podjąć współpracę długoterminową z konkretną firmą. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze i przyspieszymy realizację. Biura tłumaczeń tworzą bowiem spersonalizowane bazy danych dla swoich stałych klientów, które umożliwiają wykorzystanie wcześniejszych realizacji przy wykonywaniu bieżących zleceń. Obniża to cenę usługi i przyspiesza jej wykonanie. Ponadto stając się stałym klientem, zawsze można liczyć na specjalne rabaty i zniżki.